Start arrow KONKURSY arrow Konkursy w roku szkolnym 2013-2014
lut 24 2014
Konkursy w roku 2013-2014 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Elżbieta Woźna & Tomasz Deka   
24.02.2014.


     

Udział uczniów w szkolnych oraz pozaszkolnych konkursach
i ich osiągnięcia

 Lp. Zasięg Liczba konkursów Liczba uczniów biorących udział
 Średnia na osobę
 1. Konkursy kuratoryjne 13 132 0,9
 2. Międzynarodowe 4 144 0,3
 3. Ogólnopolskie 8 74 0,5
 4. Wojewódzkie 12 82 0,6
 5. Powiatowe 15 67 0,5
 6. Rejonowe 5 16 0,1
 7. Szkolne
 6 191 1,4
  Razem 63 606 4,3

  1. Konkursy Wojewódzkie organizowane przez Kuratorium Oświaty w Łodzi:

 Lp. Przedmiot: Nauczyciel opiekun Liczba uczestników w etapie szkolnym Uczestnicy zakwalifikowani do etapu rejonowego
 Liczba Imię i nazwisko ucznia
 1.
 Język polski

 Joanna Borowska


 Sabina Wiktorowicz

19

 -

---------------
Najlepszy wynik w szkole: Weronika Rychwalska IIa

 2. Język angielski
 Sylwia Bus
 4 --- Najlepszy wynik w szkole:
Dawid Dziedziński  IIIb
 3. Język niemiecki Paweł Bieliński
 1 ---

 Najlepszy wynik w szkole:
Paulina Włodarczyk IIIa

 4. Historia Małgorzata Lewandowska
 5 1 Udział w etapie rejonowym: 
Anna Cieślik IIIa

 5. Geografia Tomasz Deka 16 --- Najlepszy wynik w szkole:
Michał Gamus IIa
 6. Biologia Elżbieta Woźna 22 1

 LAUREAT:

 Kacper Płeska IIIc

 7. Chemia Ewa Jędrzejec
 19 --- Najlepszy wynik w szkole: Adam Jędrzejec
 8. Fizyka Ewa Jędrzejec
 8 1

 Udział w etapie rejonowym:
Adam Jędrzejec  

 9. Matematyka

Elżbieta Woźna


 Ewa Frączkowska

 

Tomasz Deka

 22 ---


  

---------------
 

---------------

Najlepszy wynik w szkole:   
Kacper Płeska IIIc

 10. Konkurs Wiedzy o Sztuce (sekcja muzyki) Anna Karp 3 1 Udział w etapie rejonowym:
Adam Jędrzejec IIIa
 11. Konkurs Wiedzy o Sztuce (sekcja plastyki) Anna Karp 3 1

Udział w etapie rejonowym:
Magdalena Najder IIa

 12. Informatyka Tomasz Deka 61

  Finalista:

 Tomasz Wiktor IIIc

  Razem  132 6 

2. Inne konkursy o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim, regionalnym, powiatowym, szkolnym

  

 Lp.
 Nazwa konkursu
 Instytucja organizująca konkurs Opiekun Liczba uczniów biorących udział
 Etap szkolny Dalsze etapy i uzyskane wyniki
 KONKURSY MIĘDZYNARODOWE
 1.

Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny

Wydz. Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych

 Elżbieta Woźna 39

 Wyróżnienia:

Katarzyna Zbróg IIIb
Adam Jędrzejec IIIa

 Tomasz Deka

 Wyróżnienie:


Kacper Płeska IIIc

 2. XXX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej Gimnazjum w Słupsku Monika Dziedzińska 1 Wyróżnienie:
Justyna Marcinkowska Ib
 3. Konkurs plastyczny „Mój bohater Polak – to brzmi dumnie” Galeria im. Śleńdzińskich w Białymstoku  Anna Karp 1 Wyróżnienie:
Justyna Olejniczak
 4. Konkurs literacki „Mój bohater Polak – to brzmi dumnie” Galeria im. Śleńdzińskich w Białymstoku Joanna Borowska 3 Udział: Anna Cieślik,
Dawid Dziedziński,
Natalia Karlińska
 KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE
 1.Ogólnopolski Konkurs  Ojczyzny PolszczyznyStowarzyszenie Ojczyzna Polszczyzna pod patronatem prof. Jana Miodka i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

Monika Dziedzińska
Joanna Borowska

Sabina Wiktorowicz

 14

Etap rejonowy: część pisemna – 4 osoby:

Weronika Rychwalska IIa, Dziedziński Dawid IIIb,

Monika Staroń Ia, Hamera Magdalena Ia

- część ustna - „Mały Finał” :

I miejsce w powiecie – Rychwalska Weronika IIa,

Zakwalifikowanie się do finału.

udział: Dziedziński Dawid IIIb

 2. Ogólnopolski Konkurs Literacki „Moje Spotkania z Kornelem Makuszyńskim” K.O. w Gorzowie Wielkopolskim Sabina Wiktorowicz 5 

Eliminacje ogólnopolskie- udział 2 osoby -

wyniki w lutym

 3.
 Ogólnopolski Konkurs Medi- test Ogólnopolskie Centrum Edukacji Warszawa Elżbieta Woźna 19

Najlepszy wynik: Płeska Kacper IIIc

 4. Nowe Inspiracje - Ogólnopolski Konkurs Poezji Bałucki Dom Kultury ŁódźMonika Dziedzińska 1 Udział: Justyna Marcinkowska klasa
 5. Bajkowa postać- Ogólnopolski Konkurs Literacki, DK Pacanów, Monika Dziedzińska  Udział: Weronika Grochal Ib, Monika Staroń Ia, Magda Hamera Ia.
 6. 

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

 Paweł Bieliński 3

Udział w etapie rejonowym – Włodarczyk

 7.Ogólnopolski Konkurs na Sztukę Teatralną i Scenariusz Filmowy” Nie tylko na scenę” Ośrodek Kultury Arsus Warszawa  Monika Dziedzińska 4 Wyróżnienie:
Magdalena Hamera Ia
 8. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej-„Młodzież zapobiega pożarom”. Wojewódzka Komenda Straży Pożarnej Paweł Bieliński 25 V miejsce w etapie powiatowym Izabella Kotynia IIIa
 KONKURSY WOJEWÓDZKIE
 1. Konkurs Matematyczny Gimnazjalistów
„Matematyka - Moja Pasja”
 Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkim Kuratorem Oświaty Elżbieta Woźna
 8 
 Tomasz Deka
 4

 Najlepszy wynik w szkole:

Kacper Płeska IIIc

Wiktor Tomasz IIIc

 2. Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno – Regionalny dla uczniów gimnazum
 Łódzki Kurator Oświaty
- WODNw Piotrkowie Trybunalskim
-  Stowarzyszenie Nauczycieli Ekologów
 Elżbieta Woźna 22

Zakwalifikowanie się do etapu rejonowego:

Płeska Kacper IIIc,

Pierzchałka Klaudia IIIc.

 3. II Wojewódzka Olimpiada o Racjonalnym Żywieniu Państwowa Inspekcja Sanitarna , Agencja Rynku Rolnego. Justyna Stawiana 3 XIII miejsce w powiecie Marlena Golińska IIIa

II miejsce w powiecie Anna Cieślik IIIa

XIII miejsce w województwie Marlena

 4. Wojewódzki Konkurs Literacki „O rany! Jutro egzamin” firma edukacyjna ABC Edukator Sabina Wiktorowicz 2 III miejsce w województwie Szymańska Katarzyna IIa
 5. Konkurs plastyczny:

„ Papież wszystkich ludzi”

 Caritas Archidiecezji Łódzkiej Anna Karp 10

Udział w etapie wojewódzkim:

Justyna Olejniczak IIIa, Kamila Kukulska IIIa, Ścibiorek Zofia Ib.

 6. Wojewódzki Konkurs „Na dziko, czyli w poszukiwaniu nielegalnych składowisk odpadów” Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska W Łodzi, pod patronatem KO w Łodzi Elżbieta Woźna 5 Udział:

Izabella Trela IIIc, Kacper Płeska IIIc, Tomasz Wiktor IIIc, Klaudia Pierzchałka IIIc, Patrycja Matera IIIc

 7. Tłumaczenie wierszy T. Różewicza WODN Piotrków tryb Sylwia Bus 18 Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody
 8. Wojewódzki Konkurs Wierszy Autorskich „Moi Dziadkowie” Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Łódzki Kurator Oświaty Monika Dziedzińska 1 I miejsce w województwie Justyna Marcinkowska Ib
 9. Przegląd Twórczości Artystycznej „Łódź na morzu wyobraźni” ŁCDN i KP w Łodzi Anna Karp 3 II miejsce w województwie Justyna Olejniczak
 10. Wojewódzki Konkurs Informatyczny
„Info – Tech”
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Tomaszowie Maz.
 Tomasz Deka  2 II miejsce w województwie
Tomasz Wiktor
 11. IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski
„Mówimy Hemara”
 ŁCDN I KP w Łodzi Monika Dziedzińska 1 II miejsce
Anita Najder Ib
 12. WOJEWÓDZKI Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Paweł Bieliński 4 VI miejsce w etapie powiatowym: Węgliński Dawid IIIa, Płeska Bartłomiej IIa, MilczarskiMacin IIa
 KONKURSY POWIATOWE
 1. Indywidualne biegi przełajowe - dziewczyny PSZS
 w Tomaszowie Maz.
 Michał Kurzyk 4 Udział w zawodach powiatowych:

Drużyna: Cieślik Anna IIIa, Stasiak Magdalena IIa, Barwinska Joanna IIa, Bykowska Edyta

 2. Indywidualne biegi przełajowe - chłopcy PSZS
 w Tomaszowie Maz.
 Michał Kurzyk 5 II miejsce drużynowo w zawodach międzygminnych.

II miejsce indywidualnie:

Drużyna: Węgliński Dawid IIIa, Zając Arkadiusz IIIc,

Jankowski Bartosz IIIc, Michał Pająk IIIa,

Dziedzński Dawid IIIb.

 3. Sztafetowe biegi przełajowe - dziewczęta PSZS
w Tomaszowie Maz
 Sławomira Cieślik 10 IX miejsce w zawodach międzygminnych, XIII w powiatowych. 

Drużyna: Świstak Wiktoria IIb, Maciaszczyk Wiktoria IIa, Barwińska Joanna IIa, Pilarska Wiktoria Ib, Pakuła Natalia Ib, Skibińska Emilia Ib, Zbróg Katarzyna IIIb, Bykowska Edyta IIIc, Garnys Weronika Ia, Stasiak Magdalena

 4. Sztafetowe biegi przełajowe - chłopcy PSZS w Tomaszowie Maz. Michał Kurzyk 11

IV miejsce w zawodach międzygminnych, VII w powiatowych. Drużyna: Woźniak Szymon IIb,  Karliński Damian Ia,
Milczarski Marcin IIa,  Godziszewski Bartek IIb,
Mnich Bartek IIb,  Kotyna Damian IIa,
Dziedziński Dawid IIIb,  Kołodziej  Damian IIIb,
Kopeć Krystian IIa, Płeska Bartłomiej IIa,
Zając Arkadiusz IIIc.

 5. Powiatowa Liga Warcab  64 - polowych G.O.K. w Ujeździe Michał Kurzyk 5III miejsce w I rundzie zawodów powiatowych
Drużyna:  Woźniak Szymon IIb, Karliński DamianIIa,
Milczarski Marcin IIa,   Godziszewski Bartek IIb,
Mnich Bartłomiej IIb,   Kotyna Damian IIa.
 6. Zawody w tenisie stołowym
 - chłopcy
 PSZS Michał Kurzyk 3

III miejsce na szczeblu międzygminnym.

Drużyna: Matera Marcel IIIc, Maj Damian IIIb,
Kotynia DamianIIa.

 7. 

Turniej „3” siatkarskich

Fly Like Bociek

 PSZS
w Tomaszowie Maz.
 Michał Kurzyk 4VI miejsce w powiecie.

Drużyna: Dawid Węgliński IIIa, Maj Damian IIIb,

Bartosz Jankowski IIIc, Zając ArkadiuszIIIc

 8. Powiatowy Konkurs Plastyczno – Fotograficzny 
„Gdzie spędzasz wolny czas?”
 MDK w Tomaszowie Maz Anna Karp 1 Wyróżnienie:
Edyta Bykowska IIIc
 9. Powiatowy Konkurs Plastyczny
„Obrzędy i zwyczaje w naszym regionie”
 MDK w Tomaszowie Maz. Anna Karp 1 I miejsce w powiecie Paulina Frączkowska IIb
 10. Konkurs recytatorski „Wieś polska w poezji i prozie” Gimnazjum w Rzeczycy Sabina Wiktorowicz 1 II miejsce
Patrycja Matera IIIc
 11. Konkurs literacki
„Ja i Moja Mała Ojczyzna"
 Miejska Biblioteka w Tomaszowie Maz. Monika Dziedzińska 2 II miejsce
Justyna Marcinkowska
 12. V Międzygimnazjalny
Konkurs Matematyczny o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Tomaszowa Maz.
 Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz.

 Tomasz Deka

 3

IV miejsce drużynowo:
Weronika Rychwalska, Magdalena Najder, Marcin Milczarski.

Wyróżnienie otrzymała Weronika Rychwalska

 Ewa Frączkowska 1 ---
 13. „Weekend po angielsku i niemiecku” – rajd językowy w Lubochni Lubochnia Paweł Bieliński
Sylwia Bus
 8

 j. niemiecki - I miejsce drużyna:
 Marlena Golińska IIIa
Natalia Polakowska IIIb Klaudia Pierzchałka IIIc
Edyta Bykowska IIIc
j. angielski- III miejsce

drużyna:
Zofia Ścibiorek Ib,
Agata Pachniewicz Ib,
Natalia Polakowska IIIb,
Robert Karliński Ib.

 14.

 V Powatowy Konkurs Języka Angielskiego -
„Put it in the right words”.

 MDK w Tomaszowie Maz. Sylwia Bus 4 Udział:
Dawid Dziedziński,
Katarzyna Zbróg,
Adam Jędrzejec,
Lena Strzelecka.
 15. Turniej piłki siatkowej „Flylike Bociek” Klub Sprtowy Lechia Tomaszów Michał Kurzyk 4 Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika Bartosza Jankowskiego IIIc
  KONKURSY REJONOWE
 1. Konkurs Wiedzy  A. F. Modrzejewskim Gimnazjum w Wolborzu Sabina Wiktorowicz 8I miejsce Klaudia Pierzchałka IIIc
 2. Konkurs Informatyczny „Informatyka – hobby, nauka, pasja” Technikum Informatyczne w Czarnocinie Tomasz Deka 4 I miejsce -
Tomasz Wiktor IIIc
II miejsce -
Izabella Trela IIIc
III miejsce -
Adam Jędrzejec IIIa
 3. „Tu mieszkam” – konkurs fotograficzny OT PTSM w Piotrkowie Tryb. Sabina Wiktorowicz 2 II miejsce
Bartłomiej Płeska IIa
III miejsce
 Kacper Płeska IIIa
 4.

 Wspomnienia z turystycznych wędrówek

 OT PTSM w Piotrkowie Tryb. Sabina Wiktorowicz 1 II miejsce
Kacper Płeska
 5. Konkurs Rejonowy
„My mum”
 Gimnazjum nr 1 w Koluszkach

 Sylwia Bus

 1 Wyróżnienie:
 Justyna Marcinkowska
 KONKURSY SZKOLNE

 1.

Gminny Konkurs Plastyczny

„Ozdoba bożonarodzeniowa”

- konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjum.

Publiczne Gimnazjum w Popielawach

Anna Karp

30

I miejsce Katarzyna Zrobek Ia
 2. 

Konkursu fotograficzny
„Gmina Rokiciny w jesiennych barwach”

- konkurs dla szkół podstawowych i gimnazjum.

 

Grupa projektowa Młodzieżowego Inkubatora Inicjatyw Obywatelskich

 

Tomasz Deka

 

30

I miejsce: Katarzyna Szymańska IIa
II miejsce: Bartłomiej Płeska IIa i Adam Jędrzejec IIIa

III miejsce: Magdalena Stasiak IIa

 3. Ekologia i Zdrowie Szkolne Koło Ekologiczne
I Edukacja Zdrowotna
 Elżbieta Woźna
Justyna Stawiana
 30 Tytuł Eko Ucznia ex aequo Kacper Płeska i Dawid Dziedziński
 4. Międzyklasowy Konkurs „Ekologia i Zdrowie” Szkolne Koło Ekologiczne
I Edukacja Zdrowotna
 Elżbieta Woźna
Justyna Stawiana
 21 I miejsce klasa IIIc;
II miejsce klasa IIIa
III miejsce klasa IIIb
 5. Szkolny Turniej Piłki Siatkowej Szkolne Koło Sportowe Sławomira Cieślik 50 I miejsce – IIIb
II miejsce – IIa
III miejsce - IIIc
IV miejsce – Ib
V miejsce – IIIa i Ia
 6. Turniej „Orlikowa Liga Mistrzów”

 „Orlik” w Łaznowie

 Sławomira Cieśik,
Michał Kurzyk
 30 I miejsce - kl. III
II miejsce – kl. II
III miejsce  - kl. I
Zmieniony ( 15.07.2014. )