Start arrow KONKURSY arrow Konkursy w roku szkolnym 2012-2013
lip 08 2013
Konkursy w roku 2012-2013 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Elżbieta Woźna & Tomasz Deka   
08.07.2013.


     

Udział uczniów w szkolnych oraz pozaszkolnych konkursach
i ich osiągnięcia

 Lp. Zasięg Liczba konkursów Liczba uczniów biorących udział
 Średnia na osobę
 1. Konkursy kuratoryjne 12 140 0,9
 2. Międzynarodowe 3 28 0,2
 3. Ogólnopolskie 21 332 2
 4. Wojewódzkie 4 51 0,3
 5. Powiatowe 21 121 0,8
 6. Rejonowe 3 30 0,2
 7. Szkolne
 5 84 0,5
  Razem 68 784 11,5

  1. Konkursy Wojewódzkie organizowane przez Kuratorium Oświaty w Łodzi:

 Lp. Przedmiot: Nauczyciel opiekun Liczba uczestników w etapie szkolnym Uczestnicy zakwalifikowani do etapu rejonowego
 Liczba Imię i nazwisko ucznia
 1.
 Język polski

Sabina Wiktorowicz  Joanna Borowska
 Monika Dziedzińska

20

 1 Udział w etapie rejonowym: Weronika Rychwalska Ia
 2. Język angielski
 Sylwia Bus
 11 --- Najlepszy wynik w szkole: Jakub Chodobiński  IIIc
 3. Język niemiecki Paweł Bieliński
 3 --- Najlepszy wynik w szkole: Patrycja Jałmużna IIIc
 4. Historia Małgorzata Lewandowska
 12 1 Udział w etapie rejonowym:  Patrycja Jałmużna IIIc
 Jolanta Brzeska 1 Udział w etapie rejonowym: Anna Cieślik IIa
 5. Geografia Katarzyna Bobrek 14 --- Najlepszy wynik w szkole: Dorota Kaczmarek IIIc
 6. Biologia Elżbieta Woźna 27 2

 Udział w etapie rejonowym:
Patrycja Błażejewska  IIIb     Patrycja Jałmużna IIIc

 7. Chemia Ewa Jędrzejec
 19 --- Najlepszy wynik w szkole: Adam Jędrzejec
 8. Fizyka Ewa Jędrzejec
 8 --- Najlepszy wynik w szkole: Adam Jędrzejec
 9. Matematyka

 Elżbieta Woźna
 Ewa Frączkowska
 Tomasz Deka

 17 --- Najlepszy wynik w szkole:    Patrycja Błażejewska IIIb
 10. Konkurs Wiedzy o Sztuce (sekcja muzyki) Anna Karp 3 1 Finalista: Adam Jędrzejec IIa
 11. Konkurs Wiedzy o Sztuce (sekcja plastyki) Anna Karp 4 2

 Finalistka: Patrycja Jałmużna IIIc

 Finalistka: Paulina Adamus IIIc

 12. Informatyka Tomasz Deka 22

 Finalistka:  Izabella Trela IIc;

 Finalista: Tomasz Wiktor IIc

  Razem  140 10 

2. Inne konkursy o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim, regionalnym, powiatowym, szkolnym

  

 Lp.
 Nazwa konkursu
 Instytucja organizująca konkurs Opiekun Liczba uczniów biorących udział
 Etap szkolny Dalsze etapy i uzyskane wyniki
 KONKURSY MIĘDZYNARODOWE
 1. XXIX Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci
 i Młodzieży Gimnazjalnej
 Gimnazjum nr 2
 w Słupsku
 Sabina Wiktorowicz
 1 Udział - Weronika Rychwalska
 Monika Dziedzińska 1 Udział - Hubert Stefańczyk
 2. Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur” Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Tomasz Deka 6 Wyróżnienie:
Płeska Kacper  IIc
Edyta Bykowska IIc
 Ewa Frączkowska 8 Najlepszy wynik Błażejewska Patrycja IIIb
 Elżbieta Woźna 11 Najlepszy wynik Katarzyna Zbróg IIb
 3. Międzynarodowy Konkurs Pisania Listów Światowy Związek Poczty UPU
 Sylwia Bus
Joanna Borowska
 1 Udział
 KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE
 1.Ogólnopolski Konkurs  Ojczyzny PolszczyznyStowarzyszenie Ojczyzna Polszczyzna pod patronatem prof. Jana Miodka i Kuratorium Oświaty we WrocławiuMonika Dziedzińska
Joanna Borowska
 14 Etap rejonowy: część pisemna – 7 osób:
Josko Aleksandra IIIc, Błażejewska Patrycja IIIb,  Tkaczyk Klaudia IIIa,  Ciećwierek Paulina IIIb, Kaczmarek Dorota IIIc, Ścibiorek Aleksandra IIIc, Janicka Dominika IIIc.
- część ustna - „Mały Finał” :
III miejsce w powiecie - Josko Aleksandra  IIIc,
IV miejsce w powiecie - Błażejewska Patrycja IIIb
,
udział: Tkaczyk Klaudia IIIa Ciećwierek Paulina IIIb, Ścibiorek Aleksandra IIIc, Kaczmarek Dorota IIIc.
 2.
 Ogólnopolski Konkurs Medi- test Ogólnopolskie Centrum Edukacji Warszawa Elżbieta Woźna 18Płeska Kacper IIc  13  miejsce w kraju
 3. Ogólnopolski Konkurs Ładnego Pisania Firma PARKER
Poznań
Monika Dziedzińska 2 Udział : Urbaszek Angelina IIIb
Czarnecka Katarzyna IIIb
 4. Konkurs Literacki na esej „Czy dzieci jak ryby głosu nie mają?” Rzecznik Praw Dziecka Warszawa Sabina Wiktorowicz
 4 
 Monika Dziedzińska 5 
 Joanna Borowska 3 III miejsce w Polsce: Chociszewska Klaudia IIIc
 5. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
„Młodzież zapobiega pożarom”
Komenda Główna Komend Wojewódzkich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej Paweł Bieliński 31
 Udział w etapie gminnym 10 osób:
IIIc - Josko Aleksandra, Tchorzewski Adrian, Mierzejewski Damian, Matera Natalia, Frandzel Angelika, Kaczmarek Dorota.
IIIa – Frandzel Piotr, Kotynia Damian.
IIa – Fijałkowska Marta, Izabella Kotynia.
 6. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Paweł Bieliński 3 Najlepszy wynik w szkole: Jałmużna Patrycja IIIc
 7.XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla, nic złego nie zrobi nikomu” 
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szef Obrony Cywilnej Kraju.
 Anna Karp 7II miejsce w powiecie Justyna Olejniczak IIa

IV miejsce w powiecie Paulina Włodarczyk IIa

V miejsce w powiecie Kamila Kukulska
 8. III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda TuskaMinisterstwo Sportu i TurystykiSławomira Cieślik Kurzyk Michał 9

 I miejsce na szczeblu międzygminnym,
IV miejsce w powiecie.

Drużyna: Rytych Jakub Ia, Woźniak Szymon Ib,
Płeska Bartłomiej Ia, Miśkiewicz Jakub Ib,
Milczarski Marcin Ia, Mnich Bartłomiej Ib,
Godziszewski Bartlomiej Ib, Kotynia Ilona IIIa,
Pryczek Patrycja IIc

 9. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
MATEMATYKA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Tomasz Deka 8 
  • Laureat Rychwalska Weronika Ia 
    14 miejsce w kraju
  • Laureat Kacper Płeska IIc
    10 miejsce w kraju
  • Laureat Edyta Bykowska IIc
    10 miejsce w kraju
  • Laureat Tomasz Wiktor IIc 
    11 miejsce w kraju
  • Laureat Klaudia Pierzchałka IIc 15 miejsce w kraju

  • Witold Rebzda Ia 20 miejsce w kraju
  • Krystian Kopeć Ia 25 miejsce w kraju
  • Joanna Barwińska Ia 28 miejsce
 Elżbieta Woźna 6
  • Damian Kołodziej  IIb 16 miejsce w kraju
  • Katarzyna Zbróg IIb 32 miejsce
 Ewa Frączkowska 11
  • Patrycja Błażejewska IIIb18 miejsce w kraju
  • Katarzyna Sęk IIIa 23 miejsce w kraju
  • Aleksandra Josko IIIc 25 miejsce w kraju
  • Robert Sęk IIIa 29 miejsce w kraju
 10. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
BIOLOGIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Elżbieta Woźna 39
  •  Katarzyna Czarnecka 27 miejsce w kraju
  • Karolina Ziętek 28 miejsce w kraju
  • Patrycja Jałmużna 28 miejsce w kraju
  • Kacper Płeska 30 miejsce w kraju
  • Jóźwiak Karolina 35 miejsce
 11. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
GEOGRAFIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Katarzyna Bobrek 27
  •  Patrycja Błażejewska IIIb  25 miejsce w kraju
  • Paulina Adamus IIIa 28 miejsce w kraju
  • Bartłomiej Godziszewski Ib 28 miejsce w kraju
  • Paulina Włodarczyk      IIa 30 miejsce w kraju
  • Karolina Ziętek IIIb 33 miejsce w kraju
 12. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
HISTORIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Jolanta Brzeska 45
  •  Katarzyna Sęk IIIa 31 miejsce w kraju
  • Adamus Paulina  IIb  35 miejsce w kraju
 13. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
FIZYKA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Ewa Jędrzejec 8
  •  Bartłomiej Kisiel Ib – 31 miejsce w kraju
  • Katarzyna Sęk IIIa – 32 miejsce
 14. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
CHEMIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Ewa Jędrzejec 20
  •  Natalia Chrustowska  Ib 31 miejsce w kraju
 15. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
JĘZYK ANGIELSKI
 Firma Olimpus
Warszawa
 Sylwia Bus 14
  •  Bartłomiej Godziszewski Ib 22 miejsce w kraju
  • Dawid Dziedziński Ib 22 miejsce w kraju
 16. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
EKO – TEST
Ogólnopolskie Centrum Edukacji
Warszawa
 Elżbieta Woźna 32
  •  Jałmużna Patrycja IIIc     22 miejsce w kraju
  • Błażejewska Patrycja       25 miejsce w kraju
  • Płeska Kacper                   25 miejsce
 17. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
„Info- Tech VI”

 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Tomaszowie Maz
 Tomasz Deka 2
  •  Laureat Tomasz Wiktor IIc- 2 miejsce
  •  Izabela Trela IIc - 10 miejsce
 18. Ogólnopolski Konkurs The Solar System Macmillan Sylwia Bus 3 
 19. Ogólnopolski Konkurs
Day by Day
 Gossa szkoła języków obcych Sylwia Bus 12 
 20. Ogólnopolski Konkurs na zakładkę do książki
„Szlakiem Jagiellonów”
 Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim Monika Dziedzińska
Anna Karp
 3 2 miejsce Justyna Olejniczak
 21.Ogólnopolski Konkurs „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” BRD
 Komenda Główna Komend Wojewódzkich i Powiatoych Policji, Polski Związek Motorowy. Paweł Bieliński 5 IV miejsce w etapie powiatowym
Kopeć Krystian klasa Ia
Węgliński Dawid IIa
Mierzejewski Damian IIIc
 KONKURSY WOJEWÓDZKIE
 1. Konkurs Matematyczny Gimnazjalistów
„Matematyka - Moja Pasja”
 Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Łódzkim Kuratorem Oświaty Elżbieta Woźna
 4 
 Ewa Frączkowska
 3 
 Tomasz Deka
 4 Finalista konkursu: Kacper Płeska IIc
 2. Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno – Regionalny dla uczniów gimnazum
 Łódzki Kurator Oświaty
- WODNw Piotrkowie Trybunalskim
-  Stowarzyszenie Nauczycieli Ekologów
 Elżbieta Woźna 22
  •  Laureat Jałmużna Patrycja IIIc
    Finaliści
    :
  • Josko Aleksandra IIIc,
  • Płeska Kacper IIc,
  • Kaczmarek Dorota IIIc
  • Rychwalska Weronika Ia
  • Błażejewska Patrycja IIIb
 3. „A to było w kniei.., w borze..., lesie
 PBP w Łodzi Monika Dziedzińska 3 Udział: Cieślik Anna IIa, Agata Szulc IIa,
 Daria Ludwiczak IIb
 4. Wojewódzki Konkurs „Łódź na morzu wyobraźni”  Anna Karp
Sabina Wiktorowicz
 4
11
 Udział
 KONKURSY POWIATOWE
 1. VII Tomaszowskie Teatralia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz. Joanna Borowska 15„Srebrna Maska” ( II miejsce)
IIIa – Sęk Katarzyna, Tkaczyk Klaudyna.
IIIb – Ciećwierek Paulina, Ziętek Karolina,
          Cuper Jakub.
IIIc – Groberek Maciej, Janicka Dominika,
          Kaczmarek Dorota, Opas Justyna,
          Przywara Wojciech, Ratajski Piotr,
           Ścibiorek Aleksandra, Tchorzewski Adrian.
IIa – GolińskaMarlena, Piekarska Aleksandra.
 2. VI Powiatowy Konkurs Pieśni PatriotycznejG.O.K. w Białobrzegach Anna Karp 9 Udział  chóru szkolnego.
 3. II Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
 II LO w Tomaszowie Maz. Anna Karp 9 Udział chóu szkolnego.
 4. Konkurs plastyczny
„Eko – pocztówka”
 G.O.K. „Tkacz”
 w Tomaszowie Maz.
 Anna Karp 5 Udział
 5. I Powiatowa Olimpiada o Żywieniu TSSE
w Tomaszowie Maz.
 Justyna Stawiana 2 II miejsce w powiecie Patrycja Jałmużna IIIc
Udział – Aleksandra Josko IIIc
 6. Indywidualne biegi przełajowe - dziewczyny PSZS
 w Tomaszowie Maz.
 Michał Kurzyk 6 Udział: Adamus Karlińska Justyna IIIa, EwelinaIIIb, Ziętek Karolina IIIb Kaczmarek Dorota IIIc,
 Josko Aleksandra IIIc, Bykowska EdytaIIc, 
 7. Indywidualne biegi przełajowe - chłopcy PSZS
 w Tomaszowie Maz.
 Michał Kurzyk 5 Udział: Sęk Robert IIIa, Jałmużna Piotr IIIa,
Więcław Karol IIIb,  Węgliński Dawid IIa,
 Kołodziej Damian IIb,
 8. Sztafetowe biegi przełajowe - dziewczęta PSZS
w Tomaszowie Maz
 Sławomira Cieślik 10 Udział: Janicka Dominika IIIc, Sęk Katarzyna IIIa,
Kaczmarek Dorota IIIc,  Ziętek Karolina IIIb,
Wojewódzka Kinga IIIa, Paulina Adamus IIIc,
Zbróg Katarzyna IIb, Bykowska Edyta IIc,
Cieślik Anna IIa, Stasiak Magdalena IIIa
 9. Sztafetowe biegi przełajowe - chłopcy PSZS w Tomaszowie Maz. Michał Kurzyk 10

 I miejsce na szczeblu międzygminnym,
III miejsce w powiecie.

Drużyna: Sęk Robert IIIa,  Kotyna Damian IIIa,
Jałmużna Piotr IIIa, Kotynia Adam IIIa,
 Garnys Rafał IIIb, Stefańczyk Hubert IIIb,  
Groberek Maciej IIIc,  Dziedziński Dawid IIb, Kołodziej Damian IIb, Zając Arek IIc

 10. Powiatowa Liga Warcab  64 - polowych G.O.K. w Ujeździe Michał Kurzyk 5 2 miejsce w I rundzie
1 miejsce w II rundzie
3 miejsce w III rundzie

Drużyna:
Sęk Robert IIIa,  Kołodziej DamianIIb
Maj DamianIIb, Sęk Katarzyna IIIa.
 11. Zawody w tenisie stołowym
 - dziewczyny
 PSZS
w Tomaszowie Maz.
 Sławomira Cieślik
Michał Kurzyk
 3 II miejsce na szczeblu międzygminnym.
IV miejsce w powiecie

Drużyna: Karlińska Justyna IIIa, Kotynia Ilona IIa,
Pryczek Patrycja Ia
 12 Zawody w tenisie stołowym
 - chłopcy
 PSZS Michał Kurzyk 2 III miejsce na szczeblu międzygminnym.
 Drużyna: Stefańczyk Hubert
Maj Damian
 13. Sztafetowe zawody Pływackie
 -chłopcy
 PSZS
w Tomaszowie Maz.
 Sławomira Cieślik Michał Kurzyk 10 I miejsce na szczeblu międzygminnym,
III miejsce w powiecie.

Drużyna: Chodobiński Jakub IIIc, Jedrzejec Adam IIa,
Miśkiewicz Konrad IIIc, Miśkiewicz Jakub Ib,
Ratajski Piotr IIIc, Groberek Maciej IIIc,
Stasio Juliusz IIb,  Kołodziej Damian IIb,
Godziszewski Bartlomiej Ib, Pająk Michał IIb.
 14. Drużynowy turniej szachowy G.O.K.
W Ujeździe
 Michał Kurzyk 4 III miejsce na szczeblu międzygminnym.
Drużyna: Sęk Robert IIIa,  Kołodziej Damian IIb,
Maj Damian IIb, Josko Aleksandra IIIc.
 15. IV Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny o Puchar Prezydenta Miasta Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz. Tomasz Deka 4

 Drużynowo I miejsce w powiecie - zdobycie PUCHARU

Indywidualnie

  • Kacper Płeska II miejsce
  • Tomasz Wiktor III miejsce
 16. III Międzygimnazjalny konkurs wiedzy z języka angielskiego o krajach obszaru United Kingdom: Szkocja Gimnazjum w Moszczenicy Sylwia Bus 3 Najlepszy wynik – Jusyna Olejniczak
 17. Konkurs Fotograficzny
„Miejsce, gdzie spędzam wolny czas”
 ZSP 6 w Tomaszowie Maz. Anna Karp 1 Ewelina Adamus – III miejsce
 18. Konkurs Plastyczny
„Co nam zostawił Jan Paweł II?”
 ZS w Zawadzie
 Anna Karp 4 I miejsce – Justyna Olejniczak
 19. Konkurs Graficzny „Wypadki osób w rolnictwie” KRUS Anna Karp 1 Wyróżnienie – Paulina Frączkowska
 20. Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny „J. Tuwim ...ja i moja Mała Ojczyzna” MBP w Tomaszowie Maz. Anna Karp
Monika Dziedzińska
Sabina Wiktorowicz
Joanna Borowska
 11 Klaudia Chociszewska - wyróżnienie
 21 VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny I LO w Tomaszowie Maz. Ewa Frączkowska 2 Udział: Jałmużna Patrycja
Josko Aleksandra
  KONKURSY REJONOWE
 1. Rejonowy konkurs „Informatyka – nauka hobby, praca Zespół Szkół Rolniczych w Czarnocinie - Technikum informatyczne
 Tomasz Deka 4
  •  Patrycja Błażejewska - I miejsce (nagroda TABLET)
  •  Dominika Janicka - II miejsce
 2. Rajd Turystyczno – Językowy w Lubochni „Weekend po angielsku i niemiecku” Publiczne Gimnazjum w Lubochni Paweł Bieliński 5 Wyróżnienie dla drużyny
  • II miejsce Polakowska Natalia IIb
  • Szrajber Natalia IIb
  • Płeska Kacper IIc
  • Pirzchałka Klaudia IIc
  • Golińska Marlena IIa
 3. Gminny Konkurs Ekologiczny Urząd Gminy
Szkoła Podstawowa w Rokicinach
 Elżbieta Woźna 21
  •  I miejsce w szkole Błażejewska Patrycja IIIb
  • II miejsce Płeska Kacper IIc
  • III miejsce Weronika Rychwalska Ia
Drużynowo szkoła zajęła  I miejsce w gminie
 KONKURSY SZKOLNE

 1.

Konkurs na największą ilość zebranej makulatury. „Przyjaciele Przyrody” Elżbieta Woźna
 52 I miejsce  Garnys Rafał IIIb,
II miejsce  Jóźwiak Karolina IIIb,
III miejsce Frączkowska Paulina Ib
 2. "Pisanka Wielkanocna”
- konkurs międzyklasowy
  Anna Karp  I miejsce klasa I a
II miejsce klasa IIa, IIb, IIIa
 3. Konkurs chemiczny dla klas I
„Fundamentalne prawa chemii w zadaniach”
  Ewa Jędrzejec 4 Wyróżnienie Godziszewski Bartek
 4. Konkurs fizyczny dla klas II
„Praca, moc, energia – to nie jest takie trudne...”
  Ewa Jędrzejec 7 I miejsce Katarzyna Zbróg IIb
II miejsce Adam Jędrzejec IIa
III miejsce Justyna OlejniczakIIa
 5. Szkolny dwuetapowy konkurs ekologiczny
„Dobre rady na odpady”
 Urząd Gminy Rokiciny
Szkolne koło „Przyjaciele Przyrody”
 Elżbieta Woźna 21 I miejsce Patrycja Błażejewska IIIb
II miejsce Edyta Bykowska IIc
III miejsce Kacper Płeska IIc

W konkursie międzyklasowym:
I miejsce klasa IIc
II miejsce klasa  IIIb
III miejsce klasa IIa

 

Zmieniony ( 10.07.2013. )