Start arrow KONKURSY arrow Konkursy w roku szkolnym 2011-2012
kwi 01 2012
Konkursy w roku 2011-2012 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Elżbieta Woźna & Tomasz Deka   
01.04.2012.

 



Udział uczniów w szkolnych oraz pozaszkolnych konkursach
i ich osiągnięcia

 Lp. Zasięg Liczba konkursów Liczba uczniów biorących udział
 1. Konkursy kuratoryjne 12 98
 2. Międzynarodowe 2 72
 3. Ogólnopolskie 23 769
 4. Wojewódzkie 3 33
 5. Powiatowe 18 95
 6. Rejonowe 2 19
 7. Szkolne
 16 703
  Razem 76 1789

  1. Konkursy Wojewódzkie organizowane przez Kuratorium Oświaty w Łodzi:

 Lp. Przedmiot: Nauczyciel opiekun Liczba uczestników w etapie szkolnym Uczestnicy zakwalifikowani do etapu rejonowego
 Liczba Imię i nazwisko ucznia
 1.
 Język polski Joanna Borowska
 Monika Dziedzińska
 Sabina Wiktorowicz 

 12

 --- Najlepszy wynik w szkole:
 Patrycja Błażejewska IIb
 2. Język angielski
 Sylwia Bus
 11 --- Najlepszy wynik w szkole:
 Magdalena Ratajska IIIa
 3. Język niemiecki Paweł Bieliński
 2 --- Najlepszy wynik w szkole:
 Paulina Golińska IIIa
 4. Historia Małgorzata Lewandowska
Jolanta Brzeska
 8 --- Najlepszy wynik w szkole:
 Kinga Nadaj IIIa
 5. Geografia Elżbieta Radomska 13 --- Najlepszy wynik w szkole:
  • Kinga Nadaj IIIa 
  • Paulina Golińska IIIa
 6. Biologia Elżbieta Woźna 16 ---

 Najlepszy wynik w szkole:
 Angelika Mierzejewska IIIa

 7. Chemia Ewa Jędrzejec
 10 --- Najlepszy wynik w szkole:
 Justyna Wiktor IIIb
 8. Fizyka Ewa Jędrzejec
 5 --- Najlepszy wynik w szkole:
 Bartłomiej Sala IIIc
 9. Matematyka Ewa Frączkowska
 Tomasz Deka
 14 --- Najlepszy wynik w szkole:
 Kinga Nadaj IIIa
 10. Konkurs Wiedzy o Sztuce (sekcja muzyki) Anna Karp 3 2 Udział w etapie rejonowym:
  • Adam Jędrzejec Ia
  • Tomasz Wiktor  Ic
 11. Konkurs Wiedzy o Sztuce (sekcja plastyki) Anna Karp 3 2 Finalistka – Kinga Nadaj IIIa
 12. Informatyka Tomasz Deka 10 1 Udział w etapie rejonowym:
 Adam Mucha IIIc

  Razem  98 5 

2. Inne konkursy o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim, regionalnym, powiatowym , szkolnym

  

 Lp.
 Nazwa konkursu
 Instytucja organizująca konkurs Opiekun Liczba uczniów biorących udział
 Etap szkolny Dalsze etapy i uzyskane wyniki
 KONKURSY MIĘDZYNARODOWE
 1. Międzynarodowy konkurs matematyczny „Kangur” Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Elżbieta Woźna 8 Wyróżnienie:
Justyna Olejniczak  Ia
 Ewa Frączkowska 16 Wyróżnienie:
Aleksandra Josko  IIc
 Tomasz Deka 6 Najlepszy wynik:
Edyta Bykowska Ic
 2. Międzynarodowy Konkurs „Młodzież w lasach Europy” Lasy Państwowe oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Elżbieta Radomska 42 
 KONKURSY OGÓLNOPOLSKIE
 1. Olimpiada  „Olimpus”
sesja jesienna
BIOLOGIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Elżbieta Woźna 30
  • LAUREAT   Angelika Mierzejewska (10 miejsce w kraju)
  • Kinga Nadaj IIIa – 15 miejsce w kraju
  • Aleksandra ŚcibiorekIIc – 16 miejsce w kraju
  • Kacper Płeska Ic – 18 miejsce w kraju
  • Edyta Bykowska Ic  - 22 miejsce w kraju
 2. Olimpiada  „Olimpus”
sesja jesienna
MATEMATYKA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Elżbieta Woźna 8
  • Dawid Dziedziński Ib – 16 miejsce w kraju
  • Adam Jędrzejec Ia – 21 miejsce w kraju
  • Paulina Włodarczyk Ib – 30 miejsce w kraju
 Ewa Frączkowska 16
  • Patrycja Błażejewska IIb – 19 miejsce w kraju
  • Aleksandra Josko IIc  - 20 miejsce w kraju
  • Kinga Nadaj IIIa  - 22 miejsce w kraju
 Tomasz Deka 7
  •  LAUREAT Kacper Płeska Ic -  5 miejsce w kraju
  • Klaudia Pierzchałka Ic – 16 miejsce w kraju
  • Edyta Bykowska Ic - 16 miejsce w kraju
  • Tomasz Wiktor Ic – 17 miejsce w kraju
  • Justyna Wiktor IIIb – 18 miejsce w kraju
 3. Olimpiada  „Olimpus”
sesja jesienna
GEOGRAFIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Elżbieta Radomska 18
  • Kacpr Płeska Ic – 18 miejsce w kraju
  • Patrycja Błażejewska IIb – 16 miejsce w kraju
 4. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
BIOLOGIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Elżbieta Woźna 45
  •  Angelika Mierzejewska IIIa 15 miejsce w kraju
  • Paulina Golińska            IIIa 22 miejsce w kraju
  • Jałmużna Patrycja           IIc  23 miejsce w kraju
  • Kacper Płeska                 Ic   26  miejsce w kraju
  • Patrycja Błażejewska     IIb  26 miejsce w kraju
  • Kinga Nadaj                   IIIa 26 miejsce w kraju
 5. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
GEOGRAFIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Elżbieta Radomska 27
  • Kacper Płeska          Ic          14 miejsce w kraju
  • Edyta Bykowska      Ic          16 miejsce w kraju
  • Natalia Polakowska  Ib         20 miejsce w kraju
  • Paulina Golińska      IIIa       21 miejsce w kraju
  • Angelika MirzejewskaIIIc     23 miejsce w kraju
  • Paulina Włodarczyk Ib          26 miejsce w kraju
 6. Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus”
sesja wiosenna
HISTORIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Jolanta Brzeska 45
  • Roksana Świstak           IIc  23 miejsce w kraju
  • Paulina Adamus            IIc  30 miejsce w kraju
  • Tomasz Wiktor             Ic    31 miejsce w kraju
 7. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
MATEMATYKA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Tomasz Deka 7
  • LAUREAT : Edyta Bykowska Ic – 10 miejsce w kraju
  • Kacper Płeska Ic    15 miejsce w kraju
  • Klaudia Pierzchałka Ic   20 miejsce w kraju
  • Tomasz Wiktor Ic     29 miejsce w kraju
  • Justyna Wiktor IIb 28 miejsce w kraju
 Elżbieta Woźna 10
  • Damian Kołodziej Ib      19 miejsce w kraju
  • Dawid Dziedziński Ib      23 miejsce w kraju
 Ewa Frączkowska 15 Kinga Nadaj IIIa     27 miejsce w kraju
 8. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
FIZYKA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Ewa Jędrzejec 8
  • Michał Motylewski  IIIc – 25 miejsce w kraju
  • Bartłomiej Sala        IIIc – 29 miejsce w kraju
  • Damian Kotynia       IIa – 29 miejsce w kraju
  • Katarzyna Sęk          IIa  - 29 miejsce w kraju
 9. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
CHEMIA
 Firma Olimpus
Warszawa
 Ewa Jędrzejec 12 Patrycja Jałmużna IIc       32 miejsce w kraju
 10. Ogólnopolska Olimpiada  „Olimpus”
sesja wiosenna
JĘZYK ANGIELSKI
 Firma Olimpus
Warszawa
 Sylwia Bus 14
  • Jakub Chodobiński IIc       21 miejsce w kraju
  • Dawid Dziedziński Ib         25 miejsce w kraju
  • Magdalena Ratajska IIIa     27 miejsce w kraju
 11. Stypendiada -
Ogólnopolski Konkurs
  • Literacko plastyczny
  • Czytelniczy „I Ty bądź czytelny”
  • Ortograficzny „Ortograf”
 Firma Edukacyjna „Orzeł”
I Oddział w Skierniewicach
 Sabina Wiktorowicz
Monika Dziedzińska
Joanna Borowska
 11 III miejsce  Agata Indrzejczyk
wyróżnienie  Dominika Janicka
 25 ---
 9 ---
 12. Konkurs Ładnego Pisania Piórem Firma Parker Sabina Wiktorowicz 5 Najlepsza praca - Justyna Wiktor
 13.
 Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
EKO – TEST
 Ogólnopolskie Centrum Edukacji
Warszawa
 Elżbieta Woźna 18
  • Kacper Płeska           Ic  14  miejsce w kraju
  • Magdalena Ratajska IIIa 15 miejsce w kraju
  • Jałmużna Patrycja     IIc  17 miejsce w kraju
  • Paulina Golińska       IIIa 18 miejsce w kraju
  • Michał Motylewski   IIb  23 miejsce w kraju
 14. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny
„Info- Tech V”
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
w Tomaszowie Maz.
 Tomasz Deka 3 Adam Mucha IIIc  - 5 miejsce w kraju
 15. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
„Autoportret”
 Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych
Poznań
 Anna Karp 4 Rozstrzygnięcie 31.08.2012r.
 16. Ogólnopolski Konkurs  Ojczyzny Polszczyzny Stowarzyszenie Ojczyzna Polszczyzna, pod patronatem prof. Jana Miodka i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Monika Dziedzińska
Joanna Borowska
 8
  • 5 osób zakwalifikowało się do etapu powiatowego,
  • 2 uczniów brało udział w etapie rejonowym
  • Mały Finał – Dorota Kaczmarek
 17. Konkurs Literacki na esej „Czy dzieci jak ryby głosu nie mają?” Rzecznik Praw Dziecka Warszawa Sabina Wiktorowicz
Monika Dziedzińska
Joanna Borowska
4

5

3
 Prace wysłane
 18. „My wolontariusze” Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych,
„Zachowaj Trzeźwy Umysł”
 Justyna Stawiana
Anna Karp
 30 ---
 19. Kibicowanie Fair Play „Szkoła bez przemocy” Justyna Stawiana
Anna Karp
 180 ---
 20. Plakat „Wiem co jem, jedz smacznie i zdrowo” 
Winiary
„Jedz smacznie i zdrowo”
 Justyna Stawiana
Anna Karp
 180 ---
 21. Konkurs Języka Niemieckiego Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Paweł Bieliński 2

 Etap szkolny:

  • Kinga Nadaj klasa IIIa
  • Paulina Golińska IIIa
 22. „Na olimpijskim szlaku od Aten do Londynu” Polski Komitet Olimpijski Sławomir Karp 3 Kacper Płeska zajął 4 miejsce w półfinale ogólnopolskim i wyróżnienie w finale
 23. W drodze do Londynu Polski Komitet Olimpijski Sławomir Karp 3 ---
 KONKURSY WOJEWÓDZKIE
 1. Supergimbus – Konkurs na najlepszego gimnazjalistę woj. łódzkiego Zespół Szkół Salezjańskich im. Ks. Bosko w Łodzi Sabina Wiktorowicz
Ewa Frączkowska
 5 Kinga Nadaj zakwalifikowała się do drugiego etapu
 2. Interdyscyplinarny Konkurs Ekologiczno – Regionalny dla uczniów gimnazum
 Łódzki Kurator Oświaty
- WODNw Piotrkowie Trybunalskim
-  Stowarzyszenie Nauczycieli Ekologów
 Elżbieta Woźna 22 6 uczniów brało udział w etapie powiatowym.
2 zostało finalistami tego konkursu:
  • Angelika Mirzejeska IIIa
  • Kacper Płeska            Ic
 3. X Zlot Turystyczny w Piotrkowie Trybunalskim III LO w Piotrkowie Trybunalskim Sławomir Karp 6 7 miejsce w grze terenowej
 KONKURSY POWIATOWE
 1. VI Tomaszowskie Teatralia Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz. Joanna Borowska 10 „Złota Maska” ( I miejsce); indywidualne wyróżnienie dla Adriana Tchorzewskiego
 2. Kolorowy Hubertusik –
Konkurs plastyczny
Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Maz. Anna Karp 5 ---
 3. Powiatowy Konkurs  z języka angielskiego dla klas III I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz. Sylwia Bus 5 ---
 4. Powiatowy Konkurs Strażacki (plastyczny) „Zapobiegaj pożarom” Powiatowa Straż Pożarna Anna Karp 5 Agata Indrzejczyk III miejsce
 5. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Zaprojektuj swój świat” Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim Anna Karp 4 ---
 6. Powiatowy Konkurs Plastyczny „Przyjaźnie z Przyrodą” MOK w Tomaszowie Maz Anna Karp 5 ---
 7. III Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny o Puchar Prezydenta Miasta Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Maz. Ewa Frączkowska 4 Drużynowo 4 miejsce w powiecie
 8. XII Powiatowy Festiwal Gimnazjalny ,, Wieś polska w poezji i prozie" Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy Monika Dziedzińska 1 ---
 9. Konkurs Recytatorski
 MOK w Tomaszowie Maz Joanna Borowska 1 ---
 10. Konkurs plastyczny „Ja i moja Mała Ojczyzna” Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Maz. Joanna Borowsaka 1 Justyna Olejniczak III miejsce w powiecie
 11. Drużynowe i indywidualne biegi przełajowe SZS w Tomaszowie Maz. Sławomir Karp 12 4 miejsce
 12. Sztafetowe biegi przełajowe - dziewczęta SZS w Tomaszowie Maz. Sławomir Karp 10 9 miejsce
 13. Sztafetowe biegi przełajowe - chłopcy SZS w Tomaszowie Maz. Sławomir Karp 10 5 miejsce
 14. Liga warcab 64 - polowych GOK w Niewiadowie Sławomir Karp 4 2 miejsce
 15. Drużynowe zawody w tenisie stołowym - chłopcy SZS w Tomaszowie Maz. Sławomir Karp 3 2 miejsce
 16. Powiatowa Liga Warcab  64 - polowych SZS w Tomaszowie Maz. Michał Kurzyk 5 III miejsce na szczeblu powiatowym
 17. Drużynowy Turniej Szachowy  Michał Kurzyk 4 II miejsce na szczeblu międzygminnym
III miejsce na szczeblu powiatowym
 18. Konkurs graficzny „Zagrożenia dla zdrowia i życia występujące w indywidualnym gospodarstwie rolnym oraz sposoby ich eliminowania KRUS w Tomaszowie Maz Paweł Bieliński 6 Martyna Długosz
 KONKURSY REJONOWE
 1. Rejonowy konkurs „Informatyka – nauka hobby, praca Zespół Szkół Rolniczych w Czarnocinie Tomasz Deka 4 Michał Motylewski I miejsce
 Adam Mucha II miejsce
 2. Rajd Turystyczno – Językowy w Lubochni
„Weekend po angielsku i niemiecku”
 Publiczne Gimnazjum w Lubochni

 Język angielski
Sylwia Bus

Język niemiecki
Paweł Bieliński

 6

 

 9

 Wyróżnienie

 

III miejsce

 KONKURSY SZKOLNE

 1.

 „Wiedzieć Więcej”
Szkolny Internetowy Konkurs Ekologiczny
 „Przyjaciele Przyrody” Elżbieta Woźna
Tomasz Deka
 26 VI Tytuł EkoUcznia Publicznego Gimnazjum
w Popielawach zdobył
Michał Motylewski klasa IIIc
 2. „Jak miło coś umieć”
Szkolny Internetowy Konkurs Polonistyczny
 Szkoła Tomasz Deka
6 osób przygotowujących
zadania
 10

 Najlepszy wynik w szkole:

Michał Motylewski

 3. „Jak miło coś umieć”
Szkolny Internetowy Konkurs
Historyczny
 Szkoła Jolanta Brzeska
Tomasz Deka
6 osób przygotowujących
zadania
 10

 Najlepszy wynik w szkole:

Michał Motylewski

 4. „Jestem wolny od nałogów” Szkoła - świetlica Justyna Stawiana
Anna Karp
 10 ---
 5. „Moda na czytanie” Biblioteka szkolna Elżbieta Radomska 5 Martyna Długosz - wiersz
 6. „Czytam i opowiadam” Biblioteka szkolna Elżbieta Radomska --- ---
 7. „Komiks pt.: „ W bibliotece” Biblioteka szkolna Elżbieta Radomska --- ---
 8. „Zwiąż makulaturę – rozwiąż problem” Konkurs na największą ilość zebranej makulatury. „Przyjaciele Przyrody” Elżbieta Woźna
Anna Karp
 90 I miejsce  Brajtkrojc Mateusz klasa IIa
 9. Międzyklasowy Szkolny Konkurs Ekologiczny „Przyjaciele Przyrody” Elżbieta Woźna 27 Klasa Ic
 10. Szkolny Konkurs Ekologiczno – Plastyczny
„Chrońmy Naszą Ziemię”.
 Świetlica
„Przyjaciele Przyrody”
 Anna Karp
Elżbieta Woźna
 62
  •  I miejsce Karolina Szymańska IIIb
  • II miejsce Magdalena Ratajska IIIa
  • III miejsce Katarzyna Zbróg Ib
  • 8    wyróżnień
 11. Moda na czytanie – etap szkolny Biblioteka szkolna Elżbieta Radomska 10 ---
 12. Konkurs Siłacza i Siłaczki Gimnazjum Szkolny Klub Sportowy Michał Kurzyk 180 ---
 13. Turniej Piłki Nożnej Szkolny Klub Sportowy Michał Kurzyk 63 klasa IIa
 14. Zawody o Puchar Dyrektora Szkoły Szkolny Klub Sportowy Sławomira Cieślik
Monika Dziedzińska
Michał Kurzyk
 180 Puchar wywalczyła klasa IIa
 15. Gminny Bieg i Marsz Nordic Walking
 GOK i Publiczne Gimnazjum w Popielawach Sławomira Cieślik
(Zawody zorganizowane dla środowiska)
 30
  •  Anna Cieślik Ia – I miejsce
  • Edyta Bykowska Ic – II miejsce
  • Ilona Barwińska IIIc – III miejsce

    Kategoria chłopców:
  • Robert Sęk IIa – I miejsce
  • Damian Kołodziej Ib – II miejsce
  • Bartłomiej Jankowski Ic – III miejsce
 16. Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla Szkół Podstawowych Publiczne Gimnazjum w Popielawach Elżbieta Woźna
Tomasz Deka
 --- ---

 

Zmieniony ( 09.07.2013. )