Start arrow Biblioteka arrow Regulamin SCI
REGULAMIN SCI Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
16.09.2016.

REGULAMIN SZKOLNEGO CENTRUM INFORMACYJNEGO

1. Stanowiska komputerowe służą wyłącznie do celów edukacyjnych tzn. poszukiwań materiałów w dokumentach elektronicznych i w Internecie, do wykonywania własnych prac dla potrzeb naukowych, do tworzenia dokumentów organizacji działających w szkole.
  2. Nie wolno wykorzystywać komputerów do gier i zabaw.
  3. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów.
  4. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach i ustawieniach systemowych.
  5. Zabrania się zapisywania dokumentów na dysku twardym komputera.
  6. Użytkownik chcący korzystać z dyskietki lub własnej płyty ma obowiązek przekazać ją bibliotekarzowi lub informatykowi w celu sprawdzenia za pomocą programu antywirusowego.
  7. Zabronione jest korzystanie z komputera w celach zarobkowych i wykonywanie czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.
  8. Przy stanowisku może znajdować się tylko 1 osoba.
  9. Każdy użytkownik ma obowiązek wpisać się do zeszytu, podając numer stanowiska, datę, czas rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz temat pracy.
  10. W Szkolnym Centrum Informacyjnym należy zachować ciszę.
  11. Plecaki należy zostawiać w wyznaczonym miejscu.
  12. Nie wolno wnosić napojów i art. spożywczych.
  13. U bibliotekarza można dokonywać rezerwacji stanowiska komputerowego. Pierwszeństwo mają nauczyciele.
  14. Wszystkie uszkodzenia lub nieprawidłowości należy natychmiast zgłaszać bibliotekarzowi.
  15. Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada finansowo użytkownik. Za ucznia odpowiedzialność finansową ponosi rodzic.
  16. Nieprzestrzeganie regulaminu SCI spowoduje natychmiastowe przerwanie sesji użytkownika, a w drastycznych przypadkach łamania regulaminu- zakaz korzystania ze stanowisk komputerowych na okres wskazany przez nauczyciela, bibliotekarza.
Zmieniony ( 17.09.2016. )

23 Stycznia 2018
Emerencja, Ildefons,
Jan, Klemens, Maria,
Rajmund, Rajmunda,
Wrócisława

do ferii zimowych pozostało

29. January 2018, 08:00

« < Styczeń 2018 > »

Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia.

Odwiedza nas 1 gość