Start arrow Porady dla uczniów arrow Pomoce naukowe
wrz 30 2016
Pomoce naukowe Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
30.09.2016.

Szkoła... Jedni ją kochają, inni mają z nią wieeelkie problemyPłacz. Wszyscy jednak wiemy, że istnieje ona nie tylko po to, żeby „dokopać” biednym uczniomUśmiech Wbrew pozorom do szkoły przychodzimy po wiedzę, która w niedalekiej już przyszłości, będzie nam baaaardzo potrzebna..
     Często, gdy nie potrafisz się nauczyć trudnych wzorów z fizy, napisać rozprawki z polaka, czy zrozumieć tej skomplikowanej matmy, z pewnością zaglądasz do Internetu w poszukiwaniu pomocy. Ale pomoc oczywiście nie nadchodzi, choć oczy aż bolą od ogromu stron z „pomocami naukowymi” czyli tzw. ściągamiJ. Wiadomo przecież, że mózg zdesperowanego, zmęczonego ucznia nie poradzi sobie z odnalezieniem tej jedynej informacji. Od zamierzchłych czasów, kiedy to Internet stał się naszym Guru, Mistrzem, Wodzem, nikt nie wyobraża sobie nauki bez niego. My postanowiliśmy ułatwić Wam poruszanie się po ciekawych portalach edukacyjnych. Znaleźliśmy strony, na których z pewnością odnajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania. Potem to już tylko pozostaje szpanować piąteczkamiUśmiech.

Na tej stronie znajdziecie najważniejsze informacje z każdego przedmiotu:

A teraz coś dla tych bardziej ambitnych, tudzież poszukujących pomocy z konkretnych dziedzin:

JĘZYK POLSKI

Wiadomo – najważniejszy przedmiot. Musisz znać pisarzy i ich dzieła, pomęczyć się z gramatyką i ortografią oraz wiedzieć ‘jak to napisać’. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na tych stronach:
  • http://szkola.net/ - tu, poza nauką, czeka na Ciebie również rozrywkaUśmiech,
  • http://klp.pl/ - genialna, bezbłędna i absolutnie niezastąpiona strona, która wie wszystko o lekturachUśmiech,
  • http://język-polski.pl/ucze.html - strona dla młodych informatyków, bo zbudowana w nieco skomplikowany sposób; posiada jednak wiele cennych informacji dla wszystkich, którzy interesują się tym przedmiotem.

MATEMATYKA

Ponoć w życiu przydaje się bardziej niż język polski. Mam prawo się nie zgadzać i z tego prawa skorzystam, jednak faktem jest, że bez kochanej matmy trudno cokolwiek załatwić. Dlatego tak często występują ‘zadania z życia codziennego’. Gdzie szukać pomocy z matematyki?

FIZYKA

Tu zwykle za dobrze się nie dzieje... Fizyka to postrach gimnazjalistów i tego raczej nie zmienimy. Możemy jednak co nieco podpowiedzieć:

CHEMIA

Alkohole, kwasy, estry – łatwo się w tym pogubić. Dla wszystkich, którzy nie radzą sobie z tym przedmiotem, albo chcą poszerzyć swą wiedzę, mamy ciekawą stronę:

BIOLOGIA

Przedmiot ciekawy, tak sądzę, ale niestety sprawia nam nieco kłopotów. Kiedy już kości zaczną mylić Ci się z mięśniami, albo kiedy czeka Cię trudna klasówka, zajrzyj na stronę:

HISTORIA

To przedmiot warty uwagi. Nie tylko dlatego, że uczy go m.in. Pani DyrektorJ Historia powinna być dla każdego choć odrobinę ważna, bo gdyby nie ona, nas pewnie by tu nie było. Poznanie jej jednak nie należy do zadań łatwych, zwłaszcza, gdy nie lubi się tonąć w książkach. A kiedy już nocami śnią Ci się daty, których wkuć nie możesz, Napoleona kojarzysz z bitwą pod Grunwaldem, a Renesans to, według Ciebie, piłkarz, potrzebujesz naszej pomocyUśmiech:

GEOGRAFIA

Mapy, rzeki, cieśniny, morze, wyżyny, góry, czas, pogoda, klimat, skala, topgrafia – jeśli na dźwięk tych słów robi Ci się słabo, ta strona jest dla Ciebie:

SZTUKA – MUZYKA I PLASTYKA

Jakieś skojarzenia??? Na pewno mnóstwo trudnych pojęć, szereg dzieł, sylwetki malarzy i kompozytorów, epoki w sztuce. To wszystko znajdziecie na stronie:

TECHNIKA I INFORMATYKA

Dla wszystkich, którzy interesują się komputerem, a na lekcje informatyki przychodzą z wielkim uśmiechem na buziuni, mamy stronę, która pozwoli im poszerzyć wiedzę:
Ci zaś, którzy uwielbiają znaki drogowe, przepisy, lub chcą wreszcie zdać na tę kartę motorowerową:), znaleźliśmy stronę, która pomoże przygotować się do trudnych zaliczeń:

JĘZYKI OBCE – ANGIELSKI I NIEMIECKI

Z „ingliszem” i „dojczem” zwykle są problemy... bo albo słówka trudne, albo gramatyka skomplikowana. A tu jeszcze każą nam pisać z tego egzamin! Ale spokooojnie, z nami, a raczej z tymi stronami, nie zginiecieJ:

MIŁEJ NAUKI!! Mrugnięcie

(jeśli to możliwe xD Śmiech)
Zmieniony ( 01.10.2016. )

20 Sierpnia 2018
Bernard, Jan, Sabin,
Samuel, Samuela,
Sieciech,
Szwieciech,
Świeciech, Sobiesław

do wakacji pozostało

22. June 2018, 12:00

« < Sierpień 2018 > »

Humor jest najhumorystyczniejszy wtedy, gdy usiłuje sam siebie wyjaśnić.