mar 05 2009
Popielawy - wizytówka kultury polskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Autor: Szyszunia
05.03.2009.

Dzień 24.02.09r. był bardzo dłuuuuuugi i wesoły. Wszystko zaczęło się w naszym gimnazjum. Już od rana na przerwie słychać było głośne śmiechy i okrzyki. Zniknęły granatowe mundurki, ładne fryzurki, a po szkolnym korytarzu roiło się od pstrokato ubranych cudaków. Wszyscy wiemy, dlaczego...Uśmiech
     Większość naszych pomysłowych kujonów postanowiła nieco zaszaleć i przebrać się za różne postaci z bajek i komiksów. W ten sposób jednak pilni uczniowie pozbawili się przyjemności stania pod tablicą i odpytywania na ocenę, gdyż każdy, kto się przebrał, nie był pytany. Kilka pełnych humoru godzin w szkole minęło bardzo szybko. Na szczęście nie był to koniec wrażeń tego dnia.
     Od pewnego czasu w remizie OSP w Popielawach krzątało się wielu ludzi. Każdy miał pełne ręce roboty. Działo się tak dlatego, że  organizowano tam II Powiatowe Ostatki. Imprezę kończącą karnawał rozpoczęła przecudnym Uśmiech występem Orkiestra Dęta OSP z Łaznowa. Swój talent mogłaby ujawnić w niejednej znanej filharmonii i podbijać serca wszystkich ludzi, jednak skromność nie pozwala jej się zbyt często wywyższaćMrugnięcie. Następnie „pałeczkę” przejął wójt Gminy Rokiciny, pan Jan Klepacz. Jego „skromne” przemówienie zwiastowało udaną zabawę i zachęciło uczestników do wspólnych hulanek. Oficjalnie przywitano również dostojnych gości piastujących wysokie urzędy w naszym powiecie.
     Sceniczne popisy rozpoczęły się od widowiskowego występu wspaniałych aktorów z naszego gimnazjum. Wielu widzów czy gromkie brawa nie są obce teatrzykowi  „Pod Słońcem”, gdyż na swoim koncie ma on już sporo sukcesów. Podczas przedstawienia pt. „Amore-Pomidore” widzowie mieli zapewnioną wielką dawkę humoru. Swój zachwyt wyrazili poprzez ogroooomne oklaski i komentarze: „Czy ta pani na pewno jest w scenariuszu, bo wygląda na zawodową aktorkę”?
     Później na scenę kolejno zapraszano zespoły reprezentujące swoją gminę. Artyści musieli się bardzo starać, gdyż surowe jury zapisywało skrupulatnie cenne punkty, aby wyłonić zwycięzców.
     Chociaż było już późno, impreza tak naprawdę się rozpoczęła po części konkursowej. Ostatkowa dyskoteka była bardzo oryginalna, ponieważ muzyka współczesna przeplatała się z melodiami ludowymi. Wprawdzie na dworze było zimno, lecz w remizie ludzie bawili się gorąco. Tańczyli młodzi i ci nieco starsi. Czas płynął szybko, minuta po minucie, aż nadeszła godzina 23:59, kiedy ze smutkiem zakończono zabawę.
     Uczestnicy z pewnością zapamiętają na długo ten dzień i zachowają miłe wspomnienia. Miejmy nadzieję, że kolejne ostatki będą jeszcze lepsze i – jeśli to możliwe - jeszcze bardziej udane.

Ostatki w Gimnazjum w Popielawach: Image
Ostatki w remizie OSP w Popielawach: Image

Zmieniony ( 15.03.2009. )

« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Ostatnia galeria

31 Lipca 2014
Beatus, Demokryt,
Emilian, Ernesta,
Ernestyna, Helena,
Ignacy, Iga,
Ignacja, Żegota,
Justyn, Ludomir

Wydarzyło się:

« < Lipiec 2014 > »
« < Sierpień 2014 > »

Terminarz

Wypoczęty, uśmiechnięty, spragniony wiedzy;), wrócę do ukochanego gimka już za  32  dni!;]

.

Bo czymże się różni człowiek od zwierzęcia? Człowiek wie, że jest małpą Boga, a zwierze nie

Jakie jest Twoje podejście do nauki?